Norton Antivirus je již dlouhou dobu považován za jeden z nejlepších antivirů vůbec. Mezi uživateli se stal oblíbený díky komplexní antivirové ochraně, detekcí spyware, ochranou prohlížeče a e-mailového klienta a dalších technologií. S každou aktualizací se zlepšuje i stabilita programu a zároveň se autoři snaží potlačit těžkopádnost a zpomalování Windows, což byly v minulosti negativa, která řadu uživatelů odradila.

Nová verze využívá inteligentní technologii ke zvýšení rychlosti prověřování a omezení času a zdrojů nutných k prověření. V reálném čase komunikuje online s databází výrobce a zjišťuje tak, kterým souborům lze věřit a kterým nikoli. Poté prověřuje jen ohrožené soubory. Program se nově aktualizuje každých 5 až 15 minut, čímž se neustále stahují definice nových hrozeb. Dále využívá ochrany na základě analýzy chování aplikací technologií SONAR 2.

Norton Antivirus 2010

Druhý zmíněný program, Backup Exec System Recovery 2010, poskytuje úplné řešení pro zálohování či obnovu dat a systémů pro malé firmy. Novinka také nyní obsahuje dříve volitelný doplněk Granular Recovery Option. Tato funkce umožňuje malým firmám zálohovat celý souborový server, stolní počítač, přenosný počítač, virtuální server nebo důležitý aplikační server, například Microsoft Exchange nebo Microsoft SharePoint, a poté během několika minut data obnovit.