Centrum.cz Atlas.cz RSS export


Firefox poprvé v historii předběhl Microsoft v počtu uživatelů


 • Titulek: firefox
  Napsal: dikobraztek, <dikobraztek (na) seznam (tečka) cz>
  Přidáno: 18. května 2016 15:20

  Nevím co všichni vidí na Chromu, ten náskok je bezesporu jménem Google, a poslední čtyři verze firefoxu ku svému neprospěchu začaly chromu podobat (nelze skrýt adresní panel apod.), což lze kompenzovat uživatelskými utilitkami (silná stránka Mozilly, ne vážně, za chvíli je těch skriptů tolik, že z ní je fakt godzilla), ale obecně ať jde o cokoliv, vždy se děsím každé další aktualizace, co je (jako vývojáře) napadne zbabrat tentokrát =)

  • Titulek: Re: firefox
   Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz OnTaky, <pangya (na) centrum (tečka) cz>, fuck-me.3host.com
   Přidáno: 18. května 2016 16:07

   Ono to neni tak horké stím Chrome. Velké procento, ten prohližeč ani nepoužívá a máho nainstalován jen proto, že při instalaci jiného programu klikal jak pomatenec a jak je znamo Chrome je ještě dnes vnucován jiným programem.

   Stejné to je se slavným Windows 10 to že se Microsoft chvásta, že má Win 10 nainstalováno XXX milionu lidí, ale kde je reálne číslo ? Vidím to kolem, co druhý člověk co se nechal nalákat zdarma upgrade na Win 10 chce zpět svůj starý Win 7 či Win 8.1

   • Titulek: Re: firefox
    Napsal: Jakub
    Přidáno: 18. května 2016 16:56

    Souhlasím s tím, že Chrome nemusí používat každý kdo si jej nainstaloval buď dobrovolně nebo že nečte co si do počítače instaluje. Ale jinak je to dobré. Chrom ve většině případů pracuje lépe s webovou platformou MS než FF... Vidím to z mé praxe. (čekám na ukamenování :) )

    Co se Windows 10 týče je to systém se spousty kompromisy - MS si chce stále nechat dlaždice, ale lidi je nechtějí - z toho je prapodivné menu, na které si stále nemohu zvyknout. Chybí mi možnosti Startu z Windows 7.
    Co se různých vychytávek při práci s okny týče, tam je to dobré - i nakládání s výkonem je dobrá. Systém je svižný (Mám SSD, ale rok jsem byl na rotačním 7.200).

    Lidi co chtějí zpět W7 jsou navyklí start lištu - zatím jsem neslyšel pádný argument, proč chce domácí uživatel s W10 zpět na W7. Administrátoři to mají horší - ty debilní ovládací prvky stojí za prd. Díky bohu za pravé tlačítko na Start - pak je tam vše co potřebuji.

    Jakub

    • Titulek: Re: firefox
     Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz OnTaky, <pangya (na) centrum (tečka) cz>, fuck-me.3host.com
     Přidáno: 18. května 2016 19:46

     Ve Windows 8.1 a 10 se da zrusit start menu a nahradit ho start co ma Win 7. Je spousta programu co umi zmenit at free tak placene jedna z nejlepsich je placena za 3 eura Start8 a Start10 od Stardock stimto programem nevidim zadne metro zadne upatlane dlazdice zadne nesmyslne postrani panely.

     Co se tyce rychlosti tak neni zadny rozdil mezi Win 8 a Win 10 (pouzivam SSD) a co se tyce prohlizece pro me jednoznacne FF 64bit verze jsem obyc uzivatel nemam zadne nesmyslne doplnky nainstalovane v prohlizeci pouze ADblock a Popup killer a rychlost je opet stejna jako na Chrome stim rozdilem ze FF mene zere pamet. Jde vzdy o to jak na co je naucen a take jak se umi chovat ke svemu systemu.

  • Titulek: Re: firefox
   Napsal: Bob
   Přidáno: 18. května 2016 23:43

   Chrome má hlavně dvě výhody. Jednak je pro naprosté amatéry, což je většina uživatelů. Amatéry ve smyslu, že chtějí používat to, co je pro ně nejsnadnější používat a vlastně už to v PC mají, protože se chrome instaluje s kdečím. Google platí autorům různých programů, aby jako volitelný "doplněk" přibalili do instalačky i Chrome. Většina pohodlných uživatelů alespoň jednou neodklikne volbu nainstalovat chrome. Nemá cenu mířit na méně početné geeky jako to dělala třeba stará Opera. Z tohoto důvodu se ostatní snaží přizpůsobit se této strategii - max. zjednodušení a to vede k tomu, že i ostatní prohlížeče se začínají víc podobat Chrome. Ubývá tak trochu pestrosti. Navíc to neznamená, že budou slavit stejný úspěch. Třeba Firefox určitě nemá takovou reklamu, nešíří se jako přibalená součást jiných programů apod. Navíc mobilní verze je dost slabá (i když připravují nové vykreslovací jádro Servo, které opravdu velmi nadějné. Ale zatím není hotové.) Edge od Microsoftu bohužel svým způsobem stále ještě není hotový... tedy je a není. Microsoft měl na začátku nabídnout víc a oslavit všechny ty nové uživatele Windows 10 a hned jim nabídnout moderní prohlížeč. To se úplně nepovedlo. Ani rozšíření neměli podporované. Nic nového čím by oslovili. Škoda. :-/

   • Titulek: Re: firefox
    Napsal: Jindřich Černý, <260794jindrich (na) seznam (tečka) cz>
    Přidáno: 21. května 2016 14:41

    Zajímalo by mne, čím je podle vás Chrome pro naprosté amatéry, sice to je drtivá většina uživatelů, ale pochybuji, že je pro ně. Já používám Chrome z mnoha důvodů. U Googlu používám spoustu služeb, které s prohlížečem pochopitelně spolupracují. Z pozice webového vývojáře musím mít samozřejmě nainstalované i jiné prohlížeče, ale ať dělám, co dělám, Chrome zchroupe všechno tak, jak má, udělá to rychle a holt u toho má velkou spotřebu paměti, jenže to má Firefox taky, IE s ní šetří a jak to taky vypadá... Jelikož používám spoustu programů na různé věci a každou chvíli jsou nové verze, a nebo najdu jiný program a zkusím ho, spouštím často různé instalace. Odhadem asi ve třech procentech instalací byl přidán Chrome, Firefox asi v padesáti procentech a Opera skoro všude. Dalším důvodem je ta výhoda, že když mám spuštěnou nějakou relaci v Chromu doma a potřebuji se na to dostat třeba v práci, nebo ve škole, jednoduše se přihlásím do prohlížeče a vše tam mám, jako doma. Jde o to, že Google s tím přišel jako první a bylo to od začátku funkční. A ta jednoduchost? O tý se snad ani nedá diskutovat, radši budu mít stránku zobrazenou na skoro celou obrazovku, než do půli obrazovky různý panely s možnostma a kdoví, čím vším ještě.
    A jen bych se chtěl zeptat, zda jste si vůbec prohlídli, vy všichni v debatě, pořádně ty grafy. Firefox neposiluje, pořád upadá, akorát, že produkty z MS začaly upadat rychleji, kdežto Chrome stále posiluje.

    • Titulek: Re: firefox
     Napsal: Kucera, <kucera (tečka) jiri (na) centrum (tečka) cz>
     Přidáno: 21. května 2016 18:39

     "Dalším důvodem je ta výhoda, že když mám spuštěnou nějakou relaci v Chromu doma a potřebuji se na to dostat třeba v práci, nebo ve škole, jednoduše se přihlásím do prohlížeče a vše tam mám, jako doma. Jde o to, že Google s tím přišel jako první a bylo to od začátku funkční."

     Tady jsem musel zasáhnout. Protože Chrome s tím nepřišel jako první ani zdaleka. Sousta funkčností, které Chrome a Firefox má a kterými se vychloubají, byly v originální opeře (12 a níž) před tím něž nějaký Chrome existoval nebo se masově rozvinul.

     Hlavní výhoda chrome byli a jsou finance, protože má za sebou Google tak má na vývoj víc prostředků než Firefox a zbytek (IE nepočítám, protože tam to to prostě MS pohřbil svými rozhodnutími). Například i teď má originální opera hromadu funkčností, které v jiném prohlížeči nenajdete. Škoda jen že neměla za sebou stejný finanční zdroj jako Chrome.

  • Titulek: Re: firefox
   Napsal: , <zdenek (tečka) boor (na) outlook (tečka) com>
   Přidáno: 5. srpna 2016 20:01

   zablokovalo nekolik hrozeb

Zpět na článek Firefox poprvé v historii předběhl Microsoft v počtu uživatelů


Nejčtenější články

nejnovější | nejdiskutovanější

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty.