Steve Jobs se v jednom televizním rozhovoru opět pustil do serveru Gizmodo za to, že tento zveřejnil fotografie ztraceného iPhone 4G. Jobs se domnívá, že telefon mohl být zaměstnanci jeho firmy ukraden. A proč se vlastně telefon objevil mimo firmu? Jobs tvrdí, že se jedná o běžný způsob testování, které v laboratoři není možné. Šéfovi Apple se každopádně stále nehodlá smířit s tím, že novináři koupili možná ukradený majetek Apple, vystavili ho na síti a tak firmu ztrapnili.

<p> </p>

Mediální odborníci prý Jobsovi radili, aby to nechal být, čímž by případ vyšuměl. Šéf Apple ale chce, aby bylo vše podrobně prošetřeno, jelikož se chce držet hodnot své společnosti. Steve Jobs přidal také zajímavý moment celé věci. Když se dozvěděl, že se Gizmodo zmocnilo ztraceného iPhonu 4G, volal do redakce a žádal o jeho vrácení.

Šéfredaktor však požadoval jakýsi písemný a pokořující dopis přímo od Jobse, že Apple Gizmodo žádá o navrácení přístroje. K tomu ze strany Apple nedošlo, a tak Gizmodo fotografie zveřejnilo. Jobs to považuje za vydírání a účel dopisu vidí v tom, že měl být místo fotek zveřejněn právě on, což by vedlo zřejmě k ještě větším spekulacím.

Zdroj: Edibleapple