Že vyhledávač Bing potřebuje propagaci, není žádných pochyb. Kráči totiž ve šlépějích světově nejpoužívanějšího Googlu a heslem Microsoftu tak snad ani není "dohnat a předehnat", ale spíše alespoň "udržet stejné tempo rozvoje". Např. v USA na druhou stranu ale není Bing rozhodně takový outsider jako v Česku. Zde ho totiž velmi sráží absence české lokalizace a pro region málo optimalizované výsledky hledání. Pakliže ovšem Microsoft na lokalizaci řádně zapracuje, může i ve spojitosti s rozšiřováním mobilních zařízení s Windows Phone či RT Bing najít rozhodně cestu i k tuzemským uživatelům.

Bing.com - ilustrační obrázek

Bing.com - ilustrační obrázek

Každé zčeření hladiny moře je tak dobré, jen když na Bing třeba sebeméně upozorní. Při vyhledávání zkušený uživatel Googlu ani nenarazí na zásadní odlišnosti, jelikož prostředí je téměř totožné, avšak čím se Bing graficky od své konkurence diametrálně liší, je vzhled úvodní obrazovky. Téměř ke sterilní čistotě Googlu má opravdu daleko a spíše hýři nepřeberným množstvím barev na leckdy velmi zajímavých fotografiích z celé planety Země a možná i "oblohy".

Best of 2013 Bing Homepage Pack

Best of 2013 Bing Homepage Pack

Bylo by tak škoda si některé skutečně originální snímky nepřipomenout, a to je nyní možné díky balíčku Best of 2013 Bing Homepage Pack, který Microsoft ke konci letošního roku pro uživatele připravil. Tapety jsou bohužel součástí instalačního EXE souboru, a tak sice "fungují" na Windows XP až 8.1, ale např. majitelé RT by měli problém. Portál Windows Observer však z oficiálního instalačního balíčku tapety extrahoval, a tak jsou dostupné i ve formě ZIP archivu či motivu systému Windows. Ať již Bingu fandíte či ne, deset vybraných tapet Vám jistě nijak neublíží. Tak tedy Pour Féliciter a na shledanou v novém roce 2014!

Zdroj: microsoft.com