Na každém veletrhu výrobci předvádí nejnovější technologie, které jsou koncentrovány ve vlajkových lodích v cenách řádově i několik desítek tisíc korun. Od nástupu dotykových smartphonů je navíc design velmi podobný - tenčí a tenčí kvádr, vpředu displej plus nějaký zbytek. Podobně na tom byly i Lumie, které slouží jako domácí půda pro operační systém Windows Phone a Windows 10 Mobile. Nutné je však říci, že být nejmodernější a nejvýkonnější není nějaký zákon, ale jen způsob, jak obstát na trhu. Když někdo objeví, že je zájem i o něco jiného, může se vydat jinou cestou.

 

Nokia 3310 (2017) představení

 

V podstatě do nástupu smartphonů byla většina mobilů funkčně podobná. Avšak zdaleka ne vzhledově. Když každý mobil nabízel "to samé" a většinu místa nezabral dotykový displej, zbylo mnohem více prostoru pro kreativitu designérů. Různými tvary tlačítek a barvami podsvícení se jen hýřilo. Obrovský business tvořily samy o sobě i výměnné kryty - obchody nabízely originální i neoriginální.

 Všechna barevná provedení

Všechna barevná provedení

Dnešní Nokia je především značka, kterou disponuje jak Microsoft, tak finská společnost HMD Global. Ta má nově nárok na výrobu "hloupých" telefonů. Její první tah je skutečně neočekávaný, ale nakonec může mít velký úspěch. Původní Nokia 3310 pochází z roku 2000 a díky své oblíbenosti a "nezničitelnosti" se stala legendou. Finské HMD (Nokia) teď přišlo možná s geniálním tahem - naprosto stejně pojmenovalo nový telefon s barevným displejem, který se sice 17 let staré Nokii mírně podobá, ale to je tak vše. I díky mediálnímu ohlasu však o nový lowend zájem určitě bude. Cena se bude pohybovat někde kolem 1500 Kč a přístroj nabídne nemalou výdrž akumulátoru, microSDHC kartu, 2MPx fotoaparát, Bluetooth 3 a pouze GPRS/EDGE.

Zdroj: nokia.com