Soudními bitvami o vlastnictví (či zneužití) nejrůznějších ochranných známek jsou nejen USA již pověstné. Cca před půl rokem prohrál obdobný spor i Microsoft, avšak naštěstí nešlo o jméno firmy samotné, ale "pouze" o jeden z jeho strategických produktů - cloudové úložiště SkyDrive. Název se značně nelíbil společnosti British Sky Broadcasting Group, zabývající se satelitním vysíláním, připojením k internetu a telefonními linkami ve Spojeném království a Irsku. Je totiž obecně známá i pod zkratkou BSkyB a slovíčko "Sky" se, tedy zřejmě alespoň v anglosaském světě, může leckomu jevit jako její výsostný majetek nemalé finanční hodnoty. Soudní rozhodnutí však dalo Microsoftu i rozumný čas na změnu názvu, a tak se svět s "novým" OneDrive seznámil až nyní.

 

Představení úložíště OneDrive

 

Díky tomu, že jde v podstatě jen o vynucené přejmenování produktu, nic zásadnějšího se asi nechystá. Na druhou stranu je však dozajista možné, že se Microsoft tento krok pokusí zúročit i marketingově a vydání nových přejmenovaných verzí nejrůznějších klientů spojí i se zařazením nových vlastností a funkcí. Doména onedrive.com je samozřejmě již registrována, avšak na stránce se zatím nachází jen informace o blizkém spuštění služby. Každý si může do formuláře zadat e-mailovou adresu, aby byl o události ihned informován. Nové jméno pak Microsoft zvolil tak, aby vyjadřovalo poměrně slušnou multiplatformitu a to, že OneDrive má ambici být navěky tím pravým místem pro všechna data uživatelů platforem:

Přejmenované aplikace by se měly již velmi brzy objevit ve všech výše uvedených obchodech pro operační systémy Windows 8.x, WP, iOS i Android.

Zdroj: onedrive.com