Centrum.cz Atlas.cz RSS export

Pošťák Thunderbird opět v hlavním vývojovém proudu

• Titulek: Th. je nedodělaný zmetek
    Napsal: Mario Hlas, <mariohlas (na) seznam (tečka) cz>
    Přidáno: 9. května 2018 02:59

Th. jsem pár lety zkoušel, nevyhovoval mně. Doporučili mně Seznam Pošťák, byl perfektní,
    obsluhoval 7 adres členů rodiny (každý si vkládal své heslo, Pošťák zvládal i Centrum a (bez
    ohlašování nových mailů) též gmail. Když Seznam Pošťáka "inovoval", stačilo najít starší verzi
    a šlo to dál. Ale Seznam to definitivně zarazil zavedením svého nedodělaného "Prohlížeče od
    Seznamu" (dodnes nemá ani záložky ...)
    Poznatky z PC (Win 8.1, RAM 8 GB UPC ) :
    0) Th. PORTABLE na rodinném PC věčně padal ("Skript na této stránce je buď zaneprázdněn,
    nebo přestal fungovat"), když jsem přidal 2. mailovou adresu, byl k nepotřebě
    1) nainst. jsem Th. NEportable : s jednou mail. adresou OK, po přidání 2. občas padá taky, po
    přidání dalších adres padá častěji
    Poznatky z individuálních notebooků členů rodiny (vesměs Win 8.1, RAM 4 GB, každý si naist.
    jen 1 mail. adresu) : Th. NEpadá.
    ALE JAK NA PC, TAK I NA NBOOCÍCH S 1 MAIL. ADRESOU MÁ Th. TYTÉŽ VÁŽNÉ
    SYSTÉMOVÉ CHYBY :
    2) když pošlu mail skrytým adresátům, aby nikdo nezískal adresu těch ostatních, tak ty adresáty
    neuvede v seznamu odeslaných (unknown ??? ... recipient) - musím mail otevřít, abych se jejich
    identitu dozvěděl
    3) nikdy, opakuji : nikdy neseřadí ani seznam odeslaných ani přijatých mailů podle času, vždy
    se v časovém pořadí tu a tam objeví mail o rok či 2 starší (např. mezi 3mi odeslanými včera
    1 z r. 2015) ...
    Vývojáři Thunderbirdu zřejmě propadli nešvaru dobrovolných vývojářů (jako např. těch linuxových) : ještě nedoladili aktuální verzi a už vydávají další s fičůrami, které nemají
    s obsluhou mailových schránek vůbec nic společného (kalendář, panel úkolů - nic proti tomu, kdyby Th. plnil své základní zadání, ale ...). Mnoho mých známých se už od Th. odvrátilo a otevírají své
    schránky (vesměs od Seznamu) pracně postaru => Seznam / email / zadat mail. adresu / zadat
    heslo ; mají aspoň jistotu, že žádný mail nepřehlédnou a že mohou snadno vyhledat i maily, které
    na doporučení Netikety odeslali jen "skrytým" adresátům (viz můj bod 2).
    Já používám Firefox už >10 let a líbí se mně čím dál víc, ale jestli se vývojáři Thunderbirdu
    brzy nedokáží na svůj výtvor podívat očima uživatele a budou dál vydávat nové nedodělané
    verze, půjde i v naší rodině do kytek. Škoda výborného nápadu ...

Zpět na článek Pošťák Thunderbird opět v hlavním vývojovém proudu

Nejčtenější články

nejnovější | nejdiskutovanější

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty.