Pokud dosud platilo pravidlo, že rozesílání spamu se vyplatí, jelikož je jen obtížně postižitelné, přestože již mnoho let stojí mimo zákon, tímto rozsudkem by se celá věc mohla změnit a přinejmenším malé ryby ve spammerském rybníku by si napříště měly dát pozor, jelikož by mohly dopadnout hodně špatně. Jako Adam Guerbuez, a jeho firma Atlantis Blue Capital, kterou soud v kalifornském San Jose odsoudil k zaplacení extrémní pokuty. Přitom se provinil právě "jen" rozesíláním nevyžádané pošty.

face

 

Je však pravdou, že to dělal docela ve velkém. Provozovatelům sociální sítě Facebook, která byla jeho aktivitami nejpostiženější, si to přestali nechávat líbit a nasbírali dostatek důkazů, jež pak poslali k soudu. Možná ale ani oni nevěřili v takové zadostiučinění. Vždyť pokuta 873 milionů dolarů za rozesílání spamu je opravdu extrémní. Jen tak pro zajímavost: je to 17,5 miliardy korun!

Není divu, že je tento rozsudek rekordní. Dosavadní držitel nelichotivého prvenství je přitom o hodně pozadu. Za spamování na serveru MySpace musel zaplatit 234 milionů dolarů. Nezbývá než dodat, že tak vysoké pokuty jsou správné, jelikož jen tak obrovské částky donutí spammery zamyslet se nad tím, zda na tomhle kšeftu neprodělají i kalhoty.